Umowy o wspólnym promotorstwie – cotutelle

English version

Umowy cotutelle zawierane są z inicjatywy osób, które odbywając jednocześnie kształcenie w Szkole Doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim i na uczelni zagranicznej, mają możliwość ubiegania się o stopień doktora nadawany wspólnie przez te instytucje. Umowy mają charakter indywidualny i regulują w szczególności kwestie związane z realizacją programu studiów doktoranckich na dwóch uczelniach, przygotowaniem pracy doktorskiej pod opieką dwóch promotorów, przebiegiem postępowania w sprawie nadania stopnia doktora na obu uczelniach. Obie uczelnie partnerskie realizują postanowienia umowy i nadają stopień doktora zgodnie z obowiązującymi krajowymi przepisami prawa.

Kandydat musi być przyjęty na program kształcenia w obu uczelniach przed zawarciem umowy cotutelle.

Wzór umowy cotutelle w języku polskim – pobierz plik (.docx) / w języku angielskim – pobierz plik (.docx)

W sprawach dotyczących zawierania umów cotutelle prosimy o kontakt z panią Katarzyną Dombrowicz, e-mail: k.dombrowicz@uw.edu.pl